Рада передала Андріївську церкву Вселенському патріархату

Рада передала Андріївську церкву Вселенському патріархату

Депутати Верховної Ради ухвалили законопроект, яким передали Андріївську церкву в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату.

Одну з найвизначніших архітектурнх пам’яток Києва – Андріївську церкву, передадуть у користування Вселенському патріархату. Таку ініціативу президента підтримали парламентарі, а спікер Верховної Ради вже підписав законопроект.

Ремонт Андріївської розпочався ще 2015-го, відтоді у церкві не проводять служб. До того часу тут відправляли богослужіння священики Української Автокефальної Церкви.

Андріївська церква і надалі буде частиною національного заповідника “Софії Київської”, залишиться державною власністю, змінюють лише підпорядкування.

“Я мав дуже довгу зустріч з вселенським патріархом, відтоді піднімалось питання про відновлення ставропігії в Україні, це питання має дворічну давність. Це питання поза нами і вище нас, не надавайте йому політичного значення. Це питання стратегічне для української держави”, – прокоментував голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Відновити Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві було одним із пунктів рішення Синоду в Константинополі тиждень тому. Саме ця ухвала продовжила процес надання томосу. Тепер в Україні має відбутися об’єднавчий собор, де оберуть українського патріарха, і вже йому видадуть томос. Це документ, який видається реґіональній церкві і надає їй автономію. Тож рішення про Андріївську церкву є ще одним кроком до створення Української єдиної помісної церкви.

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *