Четвертий день воєнного стану: що відбулося за цей час

Четвертий день воєнного стану: що відбулося за цей час

Служба безпеки України оприлюднила підтвердження агресії Росії на Азові: через це в Україні посилять заходи безпеки в межах воєнного стану.

Докази агресії РФ: перемовини пілотів

СБУ отримала докази російської агресії проти українських суден на Азовському морі – у розпорядженні відомства розмови пілотів російських винищувачів СУ-30. Вони доповідають,  що відпрацювали по українських моряках двома ракетами. Ще два боєприпаси випустили бойові ґвинтокрили КА-52.

Екс-співробітників СБУ причетні до захоплення суден

Також заступник голови Служби безпеки України Олег Фролов повідомив, що до захоплення українських кораблів у Керченській протоці причетні двоє колишніх працівників СБУ. Він також попередив про можливі подальші провокації Кремля.

Оголосили підозру вісьмом російським військовим

«Слідчі СБУ вже оголосили про підозру восьми працівникам прикордонної служби Росії, ФСБ та збройних сил РФ, які видавали, та виконували злочинні накази, щодо нападу на українських моряків. Серед них контр-адмірал, та віце-адмірал прикордонного управління ФСБ», – повідомив Олег Фролов.

Росія блокує Керченську протоку

Нині Росія блокує рух торговельних суден через Керченську протоку. Ще ввечері 28 листопада окупанти перешкоджали проходу 35 суднам. Пускали лише ті, що прямують до російських портів. У Кремлі ж стверджують, що кораблі начебто стоять у черзі.

У регіонах з воєнним станом посилять заходи безпеки

У реґіонах, де запровадили воєнний стан, найближчим часом створять поліційні пости в кожному населеному пункті.

 «Основне завдання – це перевірка транспортних засобів, які викликають підозру. Ви маєте право оглядати транспортні засоби. Тобто це для поліції велика превенція», – сказав голова Нацполіції Києва Сергій Князєв.

Зарили кордон з Кримом для іноземних громадян

Також  іноземцям заборонили на 30 діб перетинати адмінмежу з анексованим Кримом.

«Обмежено в’їзд іноземців чоловічої статі. Перш за все, громадян Російської Федерації», – наголосив Василь Серватюк, заступник голови ДПСУ.

Обмежили в’їзд росіянам чоловічої статі

Також від 30 листопада до України не впускають чоловіків-росіян віком від 16 до 60 років, якщо вони не підтвердять мету поїздки.

Нагадаємо, із 14:00 26 листопада в 10 областях України діє воєнний стан, відповідний указ 28 листопада опублікував «Урядовий кур’єр».

Введення особливого положення України стало реакцією на агресію РФ в Керченській протоці. Затримано 24 українських моряки, яких ув’язнили на два місяці – до 25 січня, їм загрожує до шести років ув’язнення. 

 

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *