Чоловіків-росіян віком від 16 до 60 років не пускають в Україну

Чоловіків-росіян віком від 16 до 60 років не пускають в Україну

Громадянам Росії чоловічої статі, яким від 16 до 60 років, обмежили в’їзд до України – пускатимуть тільки тих, хто їде з гуманітарною метою, наприклад, на похорон.

Про це заявив на нараді з президентом України голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

«В пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю, на сьогодні обмежено в’їзд іноземців, перш за все, це громадян Російської Федерації, здійснюється непропуск громадян Російської Федерації віком від 16 до 60 років, чоловічої статі», – сказав він.

При цьому у випадку поїздки з гуманітарною метою російських чоловіків пускатимуть.

«У разі обстановки гуманітарного характеру пропуск громадян Російської Федерації, які їдуть там на похорони чи з якоюсь іншою метою, ми пропускаємо», – сказав він.

Голова ДПСУ також уточнив, що для громадян України не буде жодних обмежень.

Петро Порошенко повідомив, що такі заходи потрібні, щоб РФ не створювала в Україні загонів «приватних армій».

«Україна ввела обмеження щодо в’їзду громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60, щоб РФ не формувала в Україні загони «приватних» армій, які насправді є представниками Збройних Сил РФ. Щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще у 2014 році», – уточнив Порошенко  у Twitter.

Президент також заявив, що виступає за посилення вимог реєстрації громадян Росії, які знаходяться в Україні, особливо в областях, де воєнний стан.

«Я би посилив вимоги до реєстрації, особливо в областях, в яких введений воєнний стан, щодо громадян Російської Федерації. Пропозиції прошу внести мені протягом 24 годин на затвердження», – сказав Порошенко.

Нагадаємо, у четвер, 29 листопада  Державна прикордонна служба України вирішила закрити в’їзд до Криму для всіх іноземних громадян.

Із 14:00 26 листопада в 10 областях України діє воєнний стан, відповідний указ 28 листопада опублікував «Урядовий кур’єр». Введення особливого положення України стало реакцією на агресію РФ в Керченській протоці. Затримано 24 українських моряки, яких ув’язнили на два місяці – до 25 січня, їм загрожує до шести років ув’язнення.

 

 

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *