Гнап: є чотири кримінальні справи, за які може сісти Порошенко

Гнап: є чотири кримінальні справи, за які може сісти Порошенко

Порошенко занесений до «Чорного списку» (або «Під суд») – відкритого он-лайн реєстру порушників закону, фігурантів резонансних кримінальних проваджень, які сталися за останні роки.

У студії 4 каналу в програмі «4есно з Ташею Трофимовою» про президентські оборудки говорили з  громадським активістом, журналістом-розслідувачем, кандидатом в президенти Дмитром Гнапом.

«Я знаю як мінімум чотири кримінальні провадження, де прізвище Порошенка не зустрічається офіційно, підозра йому не вручена, тільки тому що він має імунітет як президент. Але, коли він залишить повноваження, як мінімум по чотирьом кримінальним провадженням, Порошенко може отримати підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів», – Дмитро Гнап.

Наприклад, він розповів про скандальну корупційну оборудку «Роттердам плюс» (формула, за якою обраховують вартість імпортованого вугілля, – ред.). По ній є кримінальне провадження НАБУ, про те як Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг штучно завищила розцінки на електроенергію в Україні.

За словами Дмитра Гнапа, тарифи на електроенергію десь на 20% завищені в Україні – за рік це 15 млрд гривень. Ця сума ділиться приблизно навпіл між Ахмєтовим та фінансистами Петра Порошенка.

Також гість студії розповів про оборудки на Одеському припортовому заводі, який закуповує газ і виробляє з нього аміачні добрива. Низка фірм постачала за завищеними цінами газ і забирала за заниженими цінами добрива, потім продавала їх через офшори. Засвітився у цих махінаціях наближений до президента народний депутат Олександр Грановський. По ній є кримінальне провадження НАБУ.

Згадав активіст і про справу Насірова, який пробачив скандальному депутату-втікачу Олександру Онищенку 3 млрд гривень виплати податків з ренти на видобуток газу. Насіров, за словами Гнапа, діяв не сам.

«Пробачити 3 млрд гривень не в компетенції Онищенка, очевидно, що це рішення він погодив з президентом», – наголосив Дмитро Гнап.

Також він повідомив, що у Раді за вказівкою Порошенка купувалися голосування різних фракцій, зокрема, Волі народу, Відродження, Опозиційного блоку, навіть Батьківщини за погодженням Тимошенко.

«Підкуп нардепів, йдеться про мільйони доларів, це одне з резонансних кримінальних справ, де рано чи пізно засвітиться ім’я Порошенка», – сказав громадський активіст.

Нагадаємо, раніше до програми «4есно» завітала Анастасія Приходько, яка нещодавно приєдналася до партії «Батьківщина».

 

 

 

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *