ДПСУ назвали умови перетину кордону для росіян

ДПСУ назвали умови перетину кордону для росіян

Українські прикордонники не пропускатимуть в Україну під час дії ВС тих громадян Росії, що не зможуть підтвердити мету поїздки, а також перевірятимуть попередні поїздки росіян в Україну і дізнаватимуться, чи не порушували вони українське законодавство.

Про це в ефірі телеканалу 112-Україна сказав речник ДПСУ Андрій Демченко.

Він також повідомив, що в усіх пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль, і що у відповідності до законодавства про правовий режим воєнного стану, також діє особливий режим в’їзду-виїзду.

«Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства, в тому числі і громадянами Російської Федерації прикордонники здійснюють посилене інтерв’ювання з ними. Також виокремлюються групи ризиків, які можуть бути причетні до дестабілізаційних заходів на території України. Для цього ми перевіряємо їхні попередні поїздки в Україну, чи не порушували вони українське законодавство, чи не відвідували до цього тимчасово окуповані території України», – сказав Демченко.

Підозрілі особи будуть перевіряються через усі наявні бази даних.

«У разі правових підстав, а також у разі не підтвердження мети поїздки іноземцями в Україну, таким особам відмовляється у праві в’їзду в Україну», додав речник ДПСУ.

Отже до України пустять громадян Росії, якщо вони:

  • мають дипломатичний статус в Україні,
  • є обслуговуючим персоналом транспорту,
  • мають документи, що підтверджують постійне або тимчасове проживання на території України, їдуть з поїздками гуманітарного характеру (смерть або хвороба близьких родичів),
  • мають виключення щодо дозволу на перетин кордону.

Демченко також сказав, що серед виокремлених груп ризику більш пильна увага приділяється тим росіянам, котрі «можуть створювати певні осередки, які можуть нести у майбутньому дестабілізаційні заходи, направлені на підрив інтересів України».

Нагадаємо, голова ДПСУ Петро Цигикал заявив, що громадянам чоловічої статі з Російської Федерації віком від 16 до 60 років обмежений в’їзд на територію України у зв’язку з введенням воєнного стану в 10 областях України.

 

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *