Київрада проголосувала за будівництво музею на Поштовій

Київрада проголосувала за будівництво музею на Поштовій

Київська міська рада в другому читанні прийняла рішення про внесення змін до інвестиційного договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна», що реалізує проект будівництва торгово-розважального центру на Поштовій площі, і включити до проекту будівництво музею.

Відповідне рішення прийнято на засіданні міської ради в четвер. За – проголосували 95 депутатів, повідомляє Interfax-Україна.

«Проектом рішення принципово запропоновано змінити назву . Таким чином, ми надаємо інвестору можливість виконати його інвестиційні зобов’язання і, з огляду на знайдені артефакти, ми фактично зобов’язуємо його створити музей на цій території і не розривати договір. Я вважаю, що це нормально і адекватно і з точки зору захисту інтересів інвестора, адже це може бути дуже прибуткове вкладення», – наголосив голова постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Олександр Бродський.

Згідно з проектом рішення, запропоновано направити інвестору протягом семи днів з дня прийняття рішення письмову пропозицію про внесення змін до інвестдоговору, зокрема, передбачити на об’єкті розміщення приміщень музею.

«Інвестор, у свою чергу, має у найкоротші терміни представити альтернативний проект зміцнення Поштової. Після того, як проект буде узгоджений з археологами і всіма сторонами, Департамент охорони культурної спадщини зможе зняти припис на виконання будівельних робіт, й інвестор зміцнить Поштову, що надасть можливість археологам завершити розкопки», – додав заступник голови Київської міськдержадміністрації Валентин Мондрієвський.

У разі якщо інвестор відмовиться вносити зміни до договору, або не виконуватиме його умов, інвестиційний договір буде розірвано в суді.

Раніше проект рішення щодо Поштової площі передбачав передання земельної ділянки та недобудованого об’єкта «Музей історії Києва», проведення археологічних досліджень ДП «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» і подальше створення музею за проектом, що здобуде перемогу на міжнародному конкурсі.

Під час реконструкції на Поштовій площі було знайдено пам’ятки, що мають історичну та археологічну цінність. Вони датовані XI-XII ст. і свідчать про розміщення в цій місцевості прибережного міського кварталу Середньовічного Києва.

В червні Київрада провалива припинення договору із забудовником Поштової площі в другому читанні

5 липня 2018 року Верховна Рада України прийняла постанову №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі в Києві.

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *