Президентський клуб: вибори без фальсифікації

Президентський клуб: вибори без фальсифікації

Про президентські вибори без фальсифікації та адмінресурсу говорили на десятому засіданні президентського клубу.

Щотижня провідні політичні експерти та журналісти збираються за круглим столом із претендентами на посаду Президента України та діляться думками щодо проблем, які турбують країну.

Участь у дискусії Президентського клубу щодо подібних зловживань напередодні виборів взяли два потенційні кандидати у президенти України – заступник голови партії «Свободи» Руслан Кошулинський і народний депутат України Микола Томенко, який найбільше недоліків бачить саме у системі фінансування та закликає надати головному законодавчому органу ще і функцію контролю.

«Очевидно, в ідеалі треба створювати або тимчасову слідчу або якомусь комітету уповноважують моніторинг того, як іде виборча кампанія. Сьогодні парламент поза процесом підготовки до виборів», – сказав Микола Томенко.

Його опонент, Руслан Кошулинський пропонує стежити за чесністю кандидатів спільними зусиллями:

«Ми можемо укласти угоди між кандидатами і сказати давайте ми сьогодні один одного підтримаєм під час виборчої кампанії на дільницях. Наші спостерігачі допомагають вашим спостерігачам і ми будемо спільно контролювати тих, які купують ці моменти».

Експерти визнають: політики не соромляться використовувати медіа як платформу для власного піару.

Кандидати пропонують шляхи вирішення. Кошулинський, наприклад, готовий запозичити досвід інших країн та фінансувати медіа за рахунок колективного збору коштів. Томенко розробив власну формулу власності каналів.

Однак, у неї є недолік – розраховувати треба на чесність власників каналів.

Наступне засідання президентського клубу відбудеться у середу, 21 листопада.

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *