Росія вдруге відмовилася від перемовин з Україною

Росія вдруге відмовилася від перемовин з Україною

Найбільші Міжнародні організації та найвпливовіші лідери країн вже висловили свою думку з приводу подій у Керченській затоці – натомість Росія вже вдруге відмовилася від перемовин із Україною за участі ОБСЄ.

Як повідомила представниця України у тристоронній контактній групі, Ірина Геращенко, офіційний Київ та європейська сторона ініціювали зустріч мінського формату у скайп-режимі. Утім Москва так і не вийшла на зв’язок. Під час зустрічі планували обговорити воєнний конфлікт на Азові, а також повернення полонених моряків і захоплених суден.

«Україна наполягає на обговоренні провокації й агресії проти України з боку РФ сьогодні, на постійній раді ОБСЄ в Відні, в присутності представника ТКГ Посла Сайдіка та голови СММ ОБСЄ Посла Апакана», – прокоментувала Геращенко.

Туреччина запропонувала посередництво

Посередником у врегулюванні воєнного конфлікту на Азові може стати Анкара. Про це заявив Президент Туреччини Ердоган. За його словами, це питання він обговорив під час телефонної розмови з Путіним.

Трамп скасував зустріч з Путіним

До розв’язання кризи в Чорному морі мають приєднатися і Німеччина та Франція. Принаймні їх до цього закликав президент США. Дональд Трамп заявив, що скасовує свою зустріч із Путіним в Аргентині 30 листопада. Рішення президент пояснив тим, що українські кораблі та моряки не повернулися з Російської Федерації.

Послиня США в Україні дії Росії вважає великим порушенням міжнародних норм.

«Дії Росії були великим порушенням міжнародних норм і справедливості.  І перед лицем цього виклику Україна мусить сформувати курс. Вона має зобов`язання перед майбутніми поколіннями», – Марі Йованович, послиня США в Україні.

Реакція НАТО

У НАТО також відреагували на російську провокацію. Речниця організації Оана Лунгеску сказала, що альянс має потужну присутність у Чорноморському регіоні, де кораблі НАТО проводять патрулювання і навчання.

Представники НАТО також наголосили на постійній співпраці з Україною, зокрема вони консультують командування українських морських сил.

«Альянс закликає Росію розблокувати порти і дати повну свободу навігації в Азовському морі в Керченській протоці. Немає жодних виправдань використання військової сили проти українських кораблів та персоналу», – сказав Олександр Винников, голова представництва НАТО в Україні.

Україна просить закрити Босфор

У відповідь на агресію Росію Україна має намір звернутися до світової спільноти із закликом посилити санкції проти Росії та закрити протоку Босфор для суден Російської Федерації. Таку заяву зробили в  ВМС.

«Будемо намагатися просити щодо закриття протоки Босфор Турецької республіки. Для того щоб росіяни знали, як порушувати норми міжнародного права», – повідомив Ігор Воронченко, командувач ВМС України.

Нові санкції від ЄС

Про те, що Росії загрожують нові санкції від ЄС заявила віце-прем’єр-міністриня України з питань Євроінтеграції. За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, механізми впливу на Москву слід ретельно обговорити та узгодити, а на це може піти певний час.

«Країни узгоджують цей механізм на базі тої інформації, яку ми їм надаємо. На базі наших контактів. Перш за все міністерства та президента з різними лідерами країн», – прокоментувала чиновниця.

Нагадаємо, 25 листопада російські силовики захопили рейдовий буксир і два катери ВМС України в районі Керченської протоки. Затримано 24 українських моряки, яких ув’язнили на два місяці – до 25 січня, їм загрожує до шести років ув’язнення. 

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *