СБУ обшукує будинок намісника Києво-Печерської лаври

СБУ обшукує будинок намісника Києво-Печерської лаври

 Співробітники СБУ здійснюють обшуки за місцем проживання намісника Києво-Печерської лаври митрополита УПЦ МП Павла в рамках справи про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Про це на брифінгу повідомив керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

Митрополиту Павлу інкримінують статтю про порушення рівноправності громадян залежно від расової, національної приналежності, релігійних переконань, розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

«Буквально зараз СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області на виконання доручення слідчого управління Головного управління Національної поліції у Київській області проводить санкціоновані слідчі дії у настоятеля Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополита Павла (Лебедя) у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від расової, національної приналежності, релігійних переконань, розпалювання міжконфесійної ворожнечі). Про результати обшуків буде повідомлено додатково», – сказав Гуськов.

Водночас  інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП) повідомив про три автобуси зі співробітниками СБУ, які приїхали до місця проживання митрополита.

«30 листопада 2018 року о 9-й годині ранку на територію підсобного господарства Києво-Печерської лаври до с. Вороньків Бориспільського району Київської області прибули три автобуси з представниками СБУ з метою здійснення обшуку», – ідеться в повідомленні.

У вересні цього року намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло потрапив в розділ «чистилище» бази даних Миротворця, куди «загримів» після публікації відео, на якому він погрожує божим прокляттям тим, хто наважиться повернути українській церкві Києво-Печерську Лавру.

Нагадаємо, 29 листопада спеціальна комісія Мінкульту розпочала перевірку лаврських святинь. Така інвентаризація проходить уерше за 30-річну історію відродженої Києво-Печерської Лаври.

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *