Уряд схвалив Держбюджет-2019 до другого читання

Уряд схвалив Держбюджет-2019 до другого читання

Верховна рада перейде до розгляду документу 22 листопада – у цей же день нардепи вноситимуть зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, аби сформувати кошторис на наступний рік.

Посадовці очікують доходів у Пенсійний фонд: його з наступного року поповнять за рахунок легалізації євроблях. А головним викликом назвали зовнішні борги на суму понад 400 мільярдів гривень.

 «Це безпрецедентна цифра. Яку нам треба…. Не тільки цю цифру треба повністю виконати для того, щоб ми залишалися відповідальними нашим зобов’язанням. А і профінансувати всі ті пріоритети, які в нас є і в соціальній сфері, освітній, медичній і головне – оборони», Оксана Маркарова, в. о. міністра фінансів.

На Міністерство оборони виділили 210 млрд гривень.

«Майже 210 млрд фінансування безпеки і оборони країни. Це повністю, навіть трошки більше, ніж це передбачено законом – більше 5% на весь комплекс», – Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України.

Однак міністр оборони Степан Полторак  жаліється, що цих грошей мало. На його думку, не може бути пріоритету важливішого, ніж закупівля нового озброєння і техніки.  А фінансовий ресурс, який передбачено, не дає можливості сьогодні в повному обсязі купувати ту техніку, яка потрібна на фронті.

Уряд визначив, що потрібно провести аудит, аби перевірити наскільки ефективно витрачаються гроші на оборону.

Незважаючи на це, уже наступного тижня депутати зможуть отримати остаточні цифри бюджету на 2019 рік.

Нагадаємо, що як і прем’єр-міністр, так і голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозують, що кошторис на наступний рік країна отримає на початку грудня.

Дмитро Добродомов у авторській програмі «Ми зможемо!» єдиною перевагою держбюджету-2019 назвав його вчасне прийняття.

Коментувати

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *